Štampa

CMS SISTEMI - JOOMLA, WORDPRESS

joomla i wordpress obuka za web sajtove kurs zrenjanin it skola kompjuteraŠkolovanjem na odseku CMS sistemi: Joomla! i Wordpress naučićete kako da kreirate web sajtove bez programerskog znanja. Joomla! i Wordpress su danas dva najpopularnija open source CMS programa čija popularnost vrtoglavo raste.

Osnovna obuka obuhavata 30 časova dok napredna obuhvata 50 časova. (1čas = 45min). Napredna obuka u sebi sadrži i kompletnu osnovnu obuku. Predavanja se vrše po sistemu 2 puta nedeljno dvočas.
Nakon završene obuke sledi polaganje završnog ispita i izdavanje sertifikata.

Kome je kurs namenjen?

Kurs je namenjen onima koji žele da se bave izradom web sajtova za sebe ili za treća lica i da na taj način unovče svoje znanje. Naši učesnici su svi oni koji žele da unaprede svoje veštine web dizajna, studenti, zaposleni i nezaposleni, fizička kao i pravna lica.

Kako?

Na jednostavan, jasan, slikovit način, uz mnoštvo primera iz prakse, a sve u interakciji sa polaznicima. Polaznici će na kraju, uz asistiranje predavača, imati zadatak da samostalno naprave svoj prvi web sajt.

Šta dobijate?

Naučićete da samostalno napravite web sajt u Joomla i Wordpress okruženju. Obuka uključuje sve potrebne korake počevši od zakupa internet domena i hostinga, preko izbora i postavke teme na sajt, modifikacije teme sajta po Vašim potrebama i na kraju administracije, održavanja i unapređivanja sajta.

Svaki učesnik takođe može da dobija besplatne konsultacije od naših stručnjaka u periodu od mesec dana nakon završetka kursa.

Teme koje ćete savladati:

• Izbor i zakup domena i hostinga
  • Instalacija CMS sistema uz povezivanje sa MySql bazom
  • Izbor templejta (teme ili šablona sajta) i postavka na server
  • Modifikacija templejta (izgled, dimenzije, boje, logo, raspored...)
  • Izrada menija
  • Izradu kategorija i članaka
  • Unošenje pripremljenih sadržaja na web stranu (tekstova, grafika, animacija, video fajlova...)
  • Ažuriranje sajta korišćenjem editora
  • Rad sa dodacima i modulima
  • Rad na unapredjenju sajta dodavanjem novih modula i dodataka (bićete osposobljeni da samostalno unapređujete sajt sa novim dodacima koji Vam budu potrebni)
  • Povezivanje sajta sa društvenim mrežama
  • Izrada složenijih web sajtova (Internet prodavnice, društvene mreže...)

Možete se prijaviti svakog radnog dana telefonom ili lično od 09h do 20h u prostorijama Poslovnog Inkubatora Zrenjanin. Takođete možete popuniti online prijavu na sajtu.

Za potrebe organizovanih grupa (zaposleni u kompanijama, studenti…) fond časova i plan obuke se mogu dogovorom korigovati.

Cene svih obuka u IT Školi kompjutera možete pogledati na našoj web strani cenovnik.

Potrebno predznanje: Osnove kompjutera.

joomla obuka za kreiranje web sajtova cms zrenjanin it skola kompjutera wordpress obuka za kreiranje web sajtova zrenjanin

IT Škola računara

Kralja Aleksandra 2/9